Ёзёвон туманида телефон аппаратини ўғирлаган шахс қўлга тушди
Ёзёвон туманида фуқаро А.А ИИБга мурожаат қилиб, унда 02 январь куни номаълум шахс Мустақиллик кўчасида жойлашган савдо дўкони савдо растаси устида қаровсиз қолдирган нархи 800.000 сўмлик "RedMi Note-7" русумли уяли телефон аппаратини яширин равишда ўғирлаб, ҳодиса жойидан яширинганлигини маълум қилган.
Мазкур ҳолат юзасидан Ёзёвон тумани ИИБ ҳузуридаги тергов бўлинмаси томонидан жиноят кодексининг 169-моддаси 1-қисми (ўғирлик) билан жиноят иши қўзғатилган.
Олиб борилган тезкор-суриштирув ишлари давомида, ушбу жиноятни М.Р исмли аёл содир этганлиги аниқланиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

В Язъяванском районе пойман человек, укравший мобильный телефон
Язъяванский район. Гражданин А.А., обратившись в ОВД с заявлением, пояснил, что 2 января неизвестный тайно похитил мобильный телефон марки “RedMi Note-7” стоимостью 800 тысяч сумов, оставленный без присмотра на прилавке магазина, расположенного на улице Мустакиллик, после чего скрылся с места происшествия.
По данному факту Следственным отделением при ОВД Язъяванского района возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 169 (кража) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В ходе проведенных оперативно-дознавательных работ, установлена гражданка М.Р., совершившая данное преступление. Проводится расследование.