Қашқадарё вилояти ИИБ ЖҚБ Коррупция ва иқтисодий жиноятларга қарши кураш бўлими Ер ресурсларини талон-торож қилинишига қарши курашиш бўлинмаси ҳамда Прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг Қашқадарё вилояти Қарши туман бўлими ходимлари ҳамкорликда ўтказган тадбирда яна ноқонуний ер сотиш билан боғлиқ ҳолатга чек қўйилди.
Жумладан, Қарши шаҳрида яшовчи Р. исмли шахс 15 сотих ер майдонини танишлари орқали ҳужжатлаштириб беришини айтиб, 95.000.000 сўм эвазига харидорга сотмоқчи бўлган.
Мазкур ҳолат бўйича 2022 йил 2 декабрь куни ҳамкорликда ўтказилган тезкор тадбирда фуқаро Н.Р. Қарши туманидаги «Янгибоғ» маҳалласидаги ҳеч қандай ҳужжатлари бўлмаган 15 сотих ер майдонини 95.000.000 сўмга сотган вақтда ашёвий-далиллар билан ушланди.

6 декабря 2022 г. 767
В ходе мероприятия, проведенного сотрудниками Отделения по борьбе с хищением земельных ресурсов Отдела по борьбе с коррупцией и экономическими преступлениями УУР УВД Кашкадарьинской области и Каршинского районного отдела Департамента при прокуратуре Кашкадарьинской области, был пресечен очередной факт, связанный с незаконной продажей земли.
В частности, житель города Карши «Р» попытался реализовать земельный участок площадью 15 соток, пообещав оформить его через своих знакомых, за 95 миллионов сумов.
В ходе оперативного мероприятия, проведенного по данному факту 2 декабря текущего года, гражданин Н.Р. был задержан с вещественными доказательствами во время реализации за 95 миллионов сумов 15 соток земельного участка в махалле «Янгибог» Каршинского района, не имея каких-либо документов.