АҚШ Давлат департаментининг наркотик моддалар ва ҳуқуқни муҳофаза қилиш масалалари бўйича (INL) бўлинмаси раҳбари Жек Андерсон билан учрашув бўлиб ўтди
Жорий йилнинг 15 декабрь куни Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлигида АҚШ Давлат департаментининг наркотик моддалар ва ҳуқуқни муҳофаза қилиш масалалари бўйича (INL) бўлинмаси раҳбари Жек Андерсон билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашув чоғида Ўзбекистон Ички ишлар органлари ходимларининг малакасини ошириш бўйича икки томонлама ҳамкорлик масалалари муҳокама қилинди.
Бюро бўлинмаси раҳбари кейинги йилларда бошқа соҳалар қатори ички ишлар органлари тизимида ҳам ижобий ислоҳотлар амалга оширилаётганига эътибор қаратди.
Томонлар, шунингдек, ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органларнинг жамоатчилик билан алоқалари ва бошқа манфаатли йўналишлар бўйича амалий машғулотлар ва ўқув курсларини ташкил этиш масалаларини ишлаб чиқишга келишиб олдилар.

15 декабря 2022 г. 520
О встрече с главой отделения Бюро Госдепартамента США по борьбе е наркотиками и охране правопорядка (INL) Посольства США в г.Ташкенте Дж.Андерсоном
15 декабря 2022г. в МВД Республики Узбекистан состоялась встреча с главой отделения Бюро Государственного департамента США по борьбе с наркотиками и охране правопорядка (INL) Посольства США в г.Ташкенте Джеком Андерсоном.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы двустороннего сотрудничества по обучению сотрудников органов внутренних дел Узбекистана.
Главой отделения Бюро обратил внимание на то, что в последние годы в системе органах внутренних дел наряду с другими сферами проводится положительные реформы.
Стороны также договорились проработать вопросы организации практических тренингов и учебных курсов по взаимоотношению правоохранительных органов с общественностью и другим заинтересованным направлениям.