АҚШ Давлат департаментининг наркотик моддалар ва ҳуқуқни муҳофаза қилиш масалалари бўйича (INL) бўлинмаси раҳбари Жек Андерсон билан учрашув бўлиб ўтди
Жорий йилнинг 15 декабрь куни Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлигида АҚШ Давлат департаментининг наркотик моддалар ва ҳуқуқни муҳофаза қилиш масалалари бўйича (INL) бўлинмаси раҳбари Жек Андерсон билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашув чоғида Ўзбекистон Ички ишлар органлари ходимларининг малакасини ошириш бўйича икки томонлама ҳамкорлик масалалари муҳокама қилинди.
Бюро бўлинмаси раҳбари кейинги йилларда бошқа соҳалар қатори ички ишлар органлари тизимида ҳам ижобий ислоҳотлар амалга оширилаётганига эътибор қаратди.
Томонлар, шунингдек, ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органларнинг жамоатчилик билан алоқалари ва бошқа манфаатли йўналишлар бўйича амалий машғулотлар ва ўқув курсларини ташкил этиш масалаларини ишлаб чиқишга келишиб олдилар.

December 15, 2022 517
On the meeting with J. Anderson, the head of the Bureau of the US Department of State Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) of the US Embassy in Tashkent
December 15, the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan hosted a meeting with Jack Anderson, the head of the Bureau of the US Department of State Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) of the US Embassy in Tashkent.
During the meeting, the parties discussed issues of bilateral cooperation in training employees of the internal affairs bodies of Uzbekistan.
The head of the Bureau drew attention to the fact that in recent years, positive reforms have been carried out in the system of internal affairs bodies.
The parties also agreed to work out the issues of organizing practical workshops and training courses on the relationship of law enforcement agencies with the public and other areas of interest.