Вазир ўринбосари байрам муносабати билан Ҳалқаро аэропортларда хавфсизликни таъминлаш бўйича қўшинлари 7251-сонли ҳарбий қисмига ташриф буюрди
Ички ишлар вазири ўринбосари генерал-майор Баходир Юлдашевич Мирзарахимов Ички ишлар вазирлиги Ҳалқаро аэропортларда хавфсизликни таъминлаш бўйича қўшинлари 7251-сонли ҳарбий қисмига байрам муносабати билан ташриф буюрди.
Ташриф давомида ҳарбий қисмда кўп йиллардан бери виждонан сидқидилдан хизмат қилиб келаётган давлат ҳимоясига ўзининг муносиб ҳиссасини қўшиб келаётган ва ҳозирги вақтда катта-катта лавозимларда ишлаётган раҳбарларни 1 йил муддатли ҳарбий хизмат давомида тарбиялаб ва ўқитиб келган офицер ва сержантларни байрам муносабати билан табриклади. Шу билан бирга Ташриф давомида вазир ўринбосари барча ҳарбий хизматчиларни "Касбий тайёргарлик ойлиги" доирасида белгиланган тадбирларнинг бажарилишини кўздан кечирди ва керакли кўрсатмалар бериб ўтди.
Ташриф якунида қўшин қўмондони барча шахсий таркиб номидан ҳурматли вазир ўринбосарини байрам муносабати билан табриклади.

The Deputy Minister visited the military unit No. 7251 of the International Airport Security Forces on the occasion of the holiday
The Deputy Minister of Internal Affairs, Major General Bakhodir Mirzarahimov, visited the military unit No. 7251 of the International Airport Security Forces of the Ministry of Internal Affairs on the occasion of the holiday.
During the visit, he congratulated the officers and sergeants, who have been serving in the military unit for many years, have been contributing to the state's defence, are currently working in high-ranking positions, and have been educated and trained for one year of military service. At the same time, during the visit, the deputy minister inspected the implementation of the activities set within the framework of the "Professional Training Month" and gave necessary instructions to all military personnel.
At the end of the visit, the army commander congratulated the respected Deputy Minister on behalf of all personnel.