Тошкент шаҳар ИИББда ҳуқуқбузарликлар профилактикаси йўналишида йиғилиш бўлиб ўтди
Тошкент шаҳар ИИББ бошлиғи генерал-майор Азиз Ташпулатов раҳбарлигида ҳуқуқбузарликлар профилактикаси йўналишида 8 ойдаги фаолияти сарҳисоби юзасидан йиғилиш бўлиб ўтди.
Ушбу йиғилишда ИИББ бошлиғи ўринбосари полковник Равшан Султанходжаев, Олий таълим муассасаларига бириктирилган профилактика инспекторлари, вояга етмаганлар масалалари бўйича инспектор-психологлар, ёшлар билан ишлаш йўналиши бўйича инспектор-психологлар ҳамда бозорларга бириктирилган профилактика инспекторлари иштирок этди. Йиғилиш давомида жорий йилнинг 8 ойида умумтаълим мактабларида, олий таълим муассасаларида таълим олаётган ўқувчилар ҳамда талабалар билан ўтказилган профилактик ишлар ва жиноятчиликни олдини олишга қаратилган чора-тадбирлар муҳокама қилинди. Шунингдек, инспекторларнинг олиб бораётган хизмат фаолияти, хизмат вазифасини бажаришда йўл қўйган камчиликлари ҳамда келгусида бажариши лозим бўлган вазифалар батафсил тушунтирилди, ҳар бир йўналиш учун алоҳида масъул бириктирилди. Бундан ташқари, келгусида олиб бориш зарур бўлган вазифалар тўғрисида қўшимча режа-дастурлар ишлаб чиқилиши белгилаб олинди.
Йиғилиш давомида, хизмат фаолияти давомида камчиликларга йўл қўйган инспекторларга нисбатан тегишли таъсир чоралари кўрилди. Шу билан бирга хизмат фаолиятини виждонан бажариб келаётган инспекторларнинг бир қатори рағбатлантирилди.

September 24, 2022 832
The head of the DIA of Tashkent city, Major-General Aziz Tashpulatov, held a meeting regarding the summary of the activities of 8 months in the field of crime prevention.
The deputy head of the DIA, Colonel Ravshan Sultankhodjaev, preventive inspectors attached to higher education institutions, inspector-psychologists for juvenile issues, inspector-psychologists in the direction of working with youth, and preventive inspectors attached to markets attended the meeting. During the meeting, the participants discussed preventive activities and measures to prevent crime with pupils and students studying in secondary schools and higher education institutions for eight months this year. Also, the inspectors' service activities, shortcomings in performing the duties, and future tasks were explained in detail, and a separate manager was assigned to each area. In addition, it was decided to develop additional plans for future missions.
During the meeting, appropriate action was taken against the inspectors who made mistakes during their service activities. Furthermore, several inspectors who have conscientiously performed their duties have been encouraged.