Тошкент шаҳар ИИББ бошлиғининг сайёр қабулида фуқароларнинг бир қатор масалалари ҳал этилди
Aҳолини қийнаётган муаммоларини ўрганиш ва ҳал этиш мақсадида, Тошкент шаҳар ИИББ бошлиғи генерал-майор Aзиз Ташпулатов томонидан жойларда мунтазам равишда сайёр қабуллар ташкил этилмоқда. Куни кеча пойтахт ИИББ бошлиғи Янгиҳаёт туманида ҳам навбатдаги сайёр қабулини ўтказди.
Тадбирда туман ҳокими Хаёт Инагамов, барча сектор раҳбарлари ҳамда манфаатдор идора ва ташкилотлар вакиллари иштирок этдилар.
Қабул давомида 60 нафардан ортиқ фуқароларнинг мурожаатлари тингланди.
Жумладан, мурожаатларнинг 45 таси контракт пулларини тўлашда амалий ёрдам кўрсатилишига, 6 таси моддий ёрдам, 1 таси кредит олиш, 11 таси соғлиқни сақлаш масалаларга оид бўлди.
Тадбирда 22 та мурожаат жойида ҳал этилиб, 9 таси бўйича ҳуқуқий тушунтиришлар берилди, 15 таси қўшимча ўрганиш учун юборилди.
Шунингдек, қабулда 4 нафар фуқаро «темир дафтар» рўйхатига киритилиб, 5 нафар талабага контракт пулларини тўлашда, 6 нафар фуқарога эса зарур дори-дармонларни харид қилишда амалий ёрдам кўрсатилди.

В ходе приёма начальника ГУВД города Ташкента решен ряд вопросов граждан
В целях изучения и решения проблем населения начальник ГУВД города Ташкента генерал-майор Азиз Ташпулатов на регулярной основе проводит выездные приёмы граждан. На днях начальник столичного ГУВД провёл очередной приём граждан в Янгихаётском районе. В мероприятии приняли участие хоким района Хаёт Инагамов, руководители секторов Янгихаётского района, представители заинтересованных ведомств и организаций.
В ходе приёма были выслушаны обращения более 60 граждан. Из них 45 обращения были связаны с оказанием практической помощи с оплатой контракта, 6 – получением материальной помощи и одно получением кредита, 11 вопросов касались здравоохранения.
На мероприятии 22 обращения было решено на месте, по 9 предоставлены обоснованные юридические разъяснения, 15 – направлены на дополнительное изучение. В частности, в ходе приёма 4 граждан были включены в список “железной” тетради, 5 студентам оказали практическую помощь с оплатой контракта, 6 жителям предоставили материальную помощь для приобретения необходимых медикаментов.