Тошкент шаҳар Ички ишлар бош бошқармасида навбатдаги маърифий тадбирда «Энг яхши профилактика инспектори» кўрик-танлови ғолиблари тақдирланди
Ички ишлар органларида шахсий таркибни маънавий-ахлоқий тарбиялашга жиддий эътибор қаратилмоқда. Мазкур фаолият соҳа ходимларининг умумий дунёқараши, сиёсий онги, маънавий-интеллектуал салоҳиятини янада юксалтиришга қаратилган.
Тошкент шаҳар Ички ишлар бош бошқармасида «Ватан байроғини ғурур билан кўтарамиз» мавзусида маърифий тадбир бўлиб ўтди.
Ички ишлар вазирлиги академияси магистратурасининг юридик фанлар бўлими бошлиғи, юридик фанлар номзоди, доцент подполковник Умид Қодиров шахсий таркиб олдида маъруза қилди.
Унинг айтишича, истиқлол йилларида Ўзбекистон Республикаси Давлат байроғи нафақат юртимизда, балки унинг чегараларидан ташқарида ҳам ҳақли равишда ҳурмат қозонган.
Мустақил Ўзбекистон байроғи 1992 йил 2 мартдан бошлаб БМТ қароргоҳи олдида, мамлакатимиз аъзоси бўлган нуфузли халқаро ташкилотлар, хориждаги дипломатик ваколатхоналар байроқлари устунларида тинчлик ва осойишталик тимсоли бўлган юзлаб байроқлар қаторида ҳилпирамоқда.
Тадбир давомида «Энг яхши профилактика инспектори» республика кўрик-танлови ғолибларини тақдирлаш маросими бўлиб ўтди.
Барча тест синовлари натижаларига кўра энг яхши профилактика инспектори Яккасарой тумани ИИО ФМБ 2-сонли ИИБ профилактика инспектори, катта лейтенант Ҳошимхўжа Усмонов деб топилди.
Иккинчи ўринни Янгиҳаёт тумани ИИО ФМБ 1-сонли ИИБ профилактика инспектори, капитан Жамшидбек Хасанов, учинчи ўринни эса Юнусобод тумани ИИО ФМБ 4-сонли ИИБ профилактика катта инспектори подполковник Фарҳод Холиқулов қўлга киритди.

15 ноября 2022 г. 649
ГУВД г. Ташкента: На очередном просветительском мероприятии поощрили победителей смотра-конкурса «Лучший инспектор профилактики»
В органах внутренних дел пристальное внимание уделяется вопросам нравственного воспитания личного состава. Данная деятельность направлена на дальнейшее повышение уровня общего мировоззрения, политического сознания, духовного и интеллектуального потенциала сотрудников.
В ГУВД города Ташкента состоялось просветительское мероприятие на тему «Гордо развивайся флаг Родины». Перед личным составом с докладом выступил начальник кафедры правовых дисциплин магистратуры Академии МВД республики, кандидат юридических наук, доцент подполковник Умид Кодиров.
Он рассказал, что за годы независимости Государственный флаг Республики Узбекистан по праву заслужил уважение не только на нашей земле, но и далеко за ее пределами. Среди сотен других, флаг независимого Узбекистана со 2 марта 1992 года развевается перед штаб-квартирой ООН, на флагштоках авторитетных международных организаций, членом которых является наша страна, дипломатических представительств за рубежом, символизируя мирную и созидательную направленность государственного курса.
В ходе мероприятия состоялась церемония награждения победителей республиканского смотра-конкурса «Лучший инспектор профилактики». По итогам всех испытаний лучшим инспектором профилактики признан инспектор профилактики ОВД № 2 УКД ОВД Яккасарайского района старший лейтенант Хошимхужа Усмонов.
Второе место занял инспектор профилактики ОВД № 1 Янгихаётского района капитан Жамшидбек Хасанов и третье место досталось инспектору профилактики ОВД № 4 УКД ОВД Юнусабадского района подполковнику Фарходу Холикулову . Под аплодисменты зрителей победителям вручили дипломы и ценные подарки.