Тошкент давлат юридик университетида ИИВ вакиллари иштирокида вазирлик тизимига бўш иш ўринларига ишга олиш юзасидан учрашув ўтказилди
Учрашувда Ички ишлар вазирлиги Маънавий-маърифий ишлар ва кадрлар билан таъминлаш департаменти Кадрлар билан таъминлаш хизмати бошлиғи ўринбосари подполковник Фарид Абдиев, Тошкент шаҳар ички ишлар бош бошқармаси Маънавий-маърифий ишлар ва кадрлар билан таъминлаш хизмати бошлиғи ўринбосари подполковник Бурхон Давиров, Тошкент шаҳар ИИББ ҳузуридаги Тергов бошқармаси Кадрлар бўлими бошлиғи майор Отабек Валихонов, ТДЮ талабаларга хизмат кўрсатиш маркази директори Сардор Маманазаров, «Жиноий одил судлов» факультети ўқув ишлари бўйича декан ўринбосари Даврон Мамасобиров, талаба ва магистрантлар иштирок этди.
Учрашувда ички ишлар органлари тизимдаги бўш иш ўринлари, уларнинг вазифа ва функциялари, ходимлар учун яратилган шароитлар, ижтимоий кафолатлар, ишга қабул қилиш тартиби, номзодларга қўйилган талаблар ҳақида маълумот берилди.
Учрашув якунида Ички ишлар вазирлиги Маънавий-маърифий ишлар ва кадрлар билан ишлаш департаменти вакиллари ва университет Талабаларга хизмат кўрсатиш маркази масъул ходимлари талабаларнинг қизиқтирган саволларига жавоб берди.

A meeting on employment issues for vacancies in the Ministry of Internal Affairs was conducted at TSUL with the participation of representatives of the Ministry of Internal Affairs
At the meeting participated Deputy chief of staffing service of Spiritual-educational work and staff provision of Ministry of Internal Affairs Lieutenant Colonel Farid Abdiev, Deputy chief of Spiritual-educational work and staff provision of Tashkent Main Department of Internal Affairs Lieutenant Colonel Burhon Davirov, chief of the personnel department of Investigation Department under Tashkent Main Department of Internal Affairs Major Otabek Valikhanov, director of Student Service Center of TSUL Sardor Mamanazarov, Deputy Dean for Academic Affairs of the Faculty of Criminal Justice Davron Mamasobirov, students and undergraduates.
The meeting provided information on vacancies in the system of internal affairs bodies, their tasks, and functions, the conditions created for employees, social guarantees, the procedure of hiring, as well as the requirements for candidates.
At the end of the meeting, representatives of the department of spiritual-educational work and work with human resources of the Ministry of Internal Affairs and representatives of the Student Service Center of the University answered questions of interest.