Тошкент давлат юридик университетида ИИВ вакиллари иштирокида вазирлик тизимига бўш иш ўринларига ишга олиш юзасидан учрашув ўтказилди
Учрашувда Ички ишлар вазирлиги Маънавий-маърифий ишлар ва кадрлар билан таъминлаш департаменти Кадрлар билан таъминлаш хизмати бошлиғи ўринбосари подполковник Фарид Абдиев, Тошкент шаҳар ички ишлар бош бошқармаси Маънавий-маърифий ишлар ва кадрлар билан таъминлаш хизмати бошлиғи ўринбосари подполковник Бурхон Давиров, Тошкент шаҳар ИИББ ҳузуридаги Тергов бошқармаси Кадрлар бўлими бошлиғи майор Отабек Валихонов, ТДЮ талабаларга хизмат кўрсатиш маркази директори Сардор Маманазаров, «Жиноий одил судлов» факультети ўқув ишлари бўйича декан ўринбосари Даврон Мамасобиров, талаба ва магистрантлар иштирок этди.
Учрашувда ички ишлар органлари тизимдаги бўш иш ўринлари, уларнинг вазифа ва функциялари, ходимлар учун яратилган шароитлар, ижтимоий кафолатлар, ишга қабул қилиш тартиби, номзодларга қўйилган талаблар ҳақида маълумот берилди.
Учрашув якунида Ички ишлар вазирлиги Маънавий-маърифий ишлар ва кадрлар билан ишлаш департаменти вакиллари ва университет Талабаларга хизмат кўрсатиш маркази масъул ходимлари талабаларнинг қизиқтирган саволларига жавоб берди.

В ТГЮУ с участием представителей МВД состоялась встреча по вопросам трудоустройства на вакантные должности в системе Министерства
На встрече приняли участие заместитель начальника службы кадрового обеспечения Департамента духовно-просветительской работы и кадрового обеспечения Министерства внутренних дел подполковник Фарид Абдиев, заместитель начальника Службы духовно-просветительской работы и кадрового обеспечения Главного управления внутренних дел г. Ташкента подполковник Бурхон Давиров, начальник отдела кадров Следственного управления при ГУВД г. Ташкента майор Отабек Валиханов, директор центра оказанию услуг студентам ТГУЮ Сардор Маманазаров, заместитель декана по учебной работе факультета уголовного правосудия Даврон Мамасобиров, студенты и магистранты.
На встрече была представлена информация о вакансиях в системе органов внутренних дел, их задачах и функциях, созданных для сотрудников условиях, социальных гарантиях, порядке приема на работу, требованиях к кандидатам.
По итогам встречи представители департамента духовно-просветительской работы и работы с кадрами Министерства внутренних дел и ответственные сотрудники Центра обслуживания студентов университета ответили на интересующие их вопросы.