Риштон туманида «гашиш» гиёҳвандлик моддасини сақлаган шахс аниқланди
Риштон туманида 2023 йилнинг 21 январь куни туман ИИБ ходимлари томонидан ўтказилган тезкор тадбир давомида, Фаровонлик маҳалла ҳудудида ўзини шубҳали тарзда тутган Э.З.ни ёни холислар иштирокида кўздан кечирилганда, «гашиш» гиёҳвандлик моддасига ўхшаш моддаларни сақлаб келаётгани аниқланиб, далилий ашё тариқасида олинган.
Мазкур ҳолат юзасидан Риштон тумани ИИБ ҳузуридаги тергов бўлинмаси томонидан Жиноят кодексининг 276-моддаси 1-қисми банди билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.
Эслатиб ўтамиз, Жиноят кодексининг 276-моддаси 1-қисмида кўрсатилган жиноятни содир этган шахс 3 йилгача озодликдан маҳрум қилиш билан жазоланиши мумкин.

29 января 2023 г. 481
21 января сотрудниками ОВД района в ходе проведения оперативного мероприятия на территории махалли Фаровонлик гражданин Э.З., который вел себя подозрительно, проверен при участии понятых. Как оказалось, при нем было вещество, напоминающее наркотическое средство «гашиш», изъятое в качестве вещественного доказательства.
По данному факту следственным отделением при ОВД Риштанского района возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 276 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, ведутся следственные действия.
Напоминаем, что лицо, совершившее преступление, указанное в части 1 статьи 276 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, может быть наказано лишением свободы на срок до 3 лет.