Республика ишчи гуруҳининг Қашқадарё вилоятидаги сайёр қабулида муаммолар ечим топмоқда
Президент Администрацияси топшириғи ва Ички ишлар вазирининг тегишли фармойиши асосида республика ишчи гуруҳи Шаҳрисабз шаҳрида сайёр қабуллар ўтказди. Республика ишчи гуруҳи таркибида Ички ишлар вазирлиги тергов департаменти бошлиғининг биринчи ўринбосари Бахтиёр Жалолов ҳамда вазирлик бошқа таркибий тузилмалари масъул ходимлари, ҳудудий ички ишлар органлари, вилоят ва тумандаги бошқа мутасадди ташкилотлар раҳбарлари иштирокида бўлиб ўтган қабулда турли масалаларга оид 25 та мурожаатлар қабул қилинди.
Мурожаатлар асосан ички ишлар органларига ишга кириш, суриштирув тергов ҳаракатларидан норозилик, содир этилаётган ҳуқуқбузарлик ҳақида хабар, ўзини ўзи банд қилиши учун иш қуроллари олиш, ID-карта расмийлаштириш ва ички ишлар органларидан миннатдорчилик кабилардан иборат бўлди.
Мурожаатларнинг 8 таси  ижобий ҳал этилди, 17 таси назоратга олинди. Мурожаат этган фуқаролар орасида 1 нафар ички ишлар органлари ходимлари томонидан терговга қадар текширув ва тергов суриштирув ҳаракатлари учун билдирилган миннатдорчилик маълумот учун қабул қилинди. Шу билан бирга, қабулда 4 та хотин-қизларга ўзини-ўзи банд қилиш учун тикув машиналари, 3 нафар фуқарога шахсини тасдиқловчи ID-карталар жойида расмийлаштириб берилди.
Ишчи гуруҳнинг сайёр қабулида Вазирлик таркибий бўлинмалари ваколатига кирадиган ва қўшимча ўрганиш талаб этиладиган масалалар бўйича тегишли масъул ходимларга топшириқлар берилиб, ижроси назоратга олинди.

20 ноября 2022 г. 957
В ходе выездного приема Республиканской рабочей группы в Кашкадарьинской области решаются проблемы населения
На основании распоряжения Администрации Президента, а также соответствующих указаний министра внутренних дел Республиканской рабочей группой проведены выездные приемы в городе Шахрисабзе. В составе Республиканской рабочей группы были первый заместитель начальника Следственного департамента при МВД Бахтиёр Жалолов и ответственные руководители других структурных подразделений министерства, региональных ОВД, представители областной и районных структур, при участии которых проведены приемы и приняты 25 обращений.
Обращения в основном заключались в устройстве на работу в органы внутренних дел, жалобах на проведение дознания и следственных действий, сообщении о совершенном преступлении, получении орудий труда для самозанятости, выдаче ID-карт, благодарностях органам внутренних дел.
8 обращений нашли свое положительное решение, 17 взяты под контроль. Из обратившихся один гражданин выразил благодарность за объективное ведение доследственных действий. Помимо этого, 4 женщинам на приеме были выданы швейные машинки для самозанятости, а 3 гражданам на месте были выданы ID-карты.
В ходе выездного приема рабочей группы соответствующим ответственным работникам были даны задания по вопросам, входящим в компетенцию структурных подразделений министерства и требующим дополнительной проработки, осуществлен контроль за их выполнением.