Республика ишчи гуруҳининг Қашқадарё вилоятидаги сайёр қабулида муаммолар ечим топмоқда
Президент Администрацияси топшириғи ва Ички ишлар вазирининг тегишли фармойиши асосида республика ишчи гуруҳи Шаҳрисабз шаҳрида сайёр қабуллар ўтказди. Республика ишчи гуруҳи таркибида Ички ишлар вазирлиги тергов департаменти бошлиғининг биринчи ўринбосари Бахтиёр Жалолов ҳамда вазирлик бошқа таркибий тузилмалари масъул ходимлари, ҳудудий ички ишлар органлари, вилоят ва тумандаги бошқа мутасадди ташкилотлар раҳбарлари иштирокида бўлиб ўтган қабулда турли масалаларга оид 25 та мурожаатлар қабул қилинди.
Мурожаатлар асосан ички ишлар органларига ишга кириш, суриштирув тергов ҳаракатларидан норозилик, содир этилаётган ҳуқуқбузарлик ҳақида хабар, ўзини ўзи банд қилиши учун иш қуроллари олиш, ID-карта расмийлаштириш ва ички ишлар органларидан миннатдорчилик кабилардан иборат бўлди.
Мурожаатларнинг 8 таси  ижобий ҳал этилди, 17 таси назоратга олинди. Мурожаат этган фуқаролар орасида 1 нафар ички ишлар органлари ходимлари томонидан терговга қадар текширув ва тергов суриштирув ҳаракатлари учун билдирилган миннатдорчилик маълумот учун қабул қилинди. Шу билан бирга, қабулда 4 та хотин-қизларга ўзини-ўзи банд қилиш учун тикув машиналари, 3 нафар фуқарога шахсини тасдиқловчи ID-карталар жойида расмийлаштириб берилди.
Ишчи гуруҳнинг сайёр қабулида Вазирлик таркибий бўлинмалари ваколатига кирадиган ва қўшимча ўрганиш талаб этиладиган масалалар бўйича тегишли масъул ходимларга топшириқлар берилиб, ижроси назоратга олинди.

November 20, 2022 737
Problems are being solved in the mobile reception of the republican working group in Kashkadarya region
Based on the assignment of the Presidential Administration and the relevant order of the Minister of Internal Affairs, the republican working group held mobile receptions in Shahrisabz. The Republican working group consisting of the first deputy head of the Investigation Department of the MIA, Bakhtiyor Jalolov and the responsible employees of other structures of the Ministry, regional internal affairs bodies, heads of other official organizations in the region and district participated in the reception and considered 25 appeals related to various issues.
The appeals mainly consisted of getting a job with the internal affairs bodies, complaining about the inquiry and investigative actions, reporting about the committed crime, getting work tools for self-employment, issuing an ID card, and thanking the internal affairs bodies.
Eight of the appeals were resolved positively, and 17 were taken under control. Among the citizens who applied, one employee of the internal affairs bodies expressed gratitude for the investigation and investigative actions. At the same time, The responsible officials gave sewing machines for self-employment to 4 women at the reception, and ID cards were issued to 3 citizens on the spot.
During the mobile reception of the working group, tasks were given to the relevant responsible employees on the issues that are within the competence of the structural units of the Ministry and require additional study, and their execution was monitored.