Қува туманида гиёҳфуруш қўлга олинди
23 январь куни туман ИИБ Терроризм ва Экстримизмга қарши курашиш бўлими ходимлари томонидан ўтказилган тезкор тадбир давомида, Гулобод маҳалла ҳудудида яшовчи Н.М ўзининг яшаш хонадонида 1.150.000 сўм эвазига оқ рангли целлофан пакетга ўралган ҳолатдаги гашиш гиёҳвандлик моддасини сотаётган вақтида холислар иштирокида далилий ашё билан ушланган.
Ҳолат юзасидан Қува тумани ИИБ ҳузуридаги тергов бўлими томонидан Жиноят кодексининг 273-моддаси 5-қисми билан жиноят иши қўзғатилиб, процессуал тартибда ушланган.
Эслатиб ўтамиз, Жиноят кодексининг 273-моддаси 5-қисмида кўрсатилган жиноятни содир этган шахс йигирма йилгача озодликдан маҳрум қилиш билан жазоланиши мумкин.

28 января 2023 г. 426
23 января в ходе оперативного мероприятия, проведенного сотрудниками Отдела по борьбе с терроризмом и экстремизмом районного ОВД, при участии понятых с вещественными доказательствами был задержан гражданин Н.М., проживающий в махалле «Гулобод», который в своем доме намеревался сбыть наркотическое вещество «гашиш», завернутое в целлофановый пакет, за 1.150.000 сумов.
По факту Следственным отделом при ОВД Кувинского района возбуждено уголовное дело по части 5 статьи 273 Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
Напомним, что лицо, совершившее преступление, предусмотренное в части 5 статьи 273 Уголовного кодекса, может быть приговорено к лишению свободы на срок до двадцати лет.