Қоракўллик фирибгар аёл қўлга олинди
Қоракўл тумани Дарғали маҳалласида яшовчи, 1989 йилда туғилган Ҳ.Д. исмли аёл Масъулияти чекланган жамият раҳбари Х.Ж. ни ишончига кириб, жамиятга ажратилган 200.млн сўмлик кредитни масъул танишлари орқали ҳал қилиб беришни айтиб, 200 АҚШ доллари талаб қилади.
Бухоро вилояти ҳуқуқ-тартибот органлари томонидан ўтказилган тезкор тадбир давомида у талаб қилинган пулларни олган вақтида ашёвий далиллар билан қўлга олинган.
Мазкур ҳолат юзасидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят Кодексининг 168-моддаси 1-қисми билан жиноят иши қўзғатилиб, ҳозирда дастлабки тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

A fraudster woman from Karakul was arrested
H.D., born in 1989, living in Dargali mahalla of Karakol district, entered the trust of the head of the limited liability company H.J. and demanded 200 US dollars for the help of obtaining the loan of 200 million UZS allocated to the LLC through her responsible acquaintances.
She was arrested with material evidence while receiving the requested money during the operation conducted by Bukhara region law enforcement agencies.
In this regard, a criminal case was initiated under Article 168, Part 1 of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan, and preliminary investigations are currently undertaken.