Нукусда Қорақалпоғистон Республикаси Ички ишлар вазирининг қабули бўлиб ўтди
Жорий йилнинг 23 декабрь куни Қорақалпоғистон Республикаси Ички ишлар вазири полковник Бахтияр Торебеков тасдиқланган график асосида, Ички ишлар вазирлигида жисмоний ва юридик шахсларнинг мурожаатларини қабул қилди. Қабулда 47-фуқаронинг турли масалалардаги мурожаатлари кўриб чиқилди.
Мурожаат қилган фуқаролардан тегишли тартибда аризалар қабул қилиниб, барчаси бўйича қонун ҳамда бошқа норматив ҳуқуқий ҳужжатлар доирасида батафсил тушунтириш берилди.
Мурожаатлар қўшимча ўрганиш ва қонуний қарор қабул қилиш учун иш юритувга олиниб, соҳавий хизмат раҳбарларига зарурий кўрсатма ва топшириқлар берган ҳолда ижроси алоҳида назоратга олинди.

December 24, 2022 340
On December 23, the Minister of Internal Affairs of the Republic of Karakalpakstan, Colonel Bakhtiyar Torebekov, received applications from individuals and legal entities at the Ministry of Internal Affairs based on the approved schedule. At the reception, appeals of the 47th citizen on various issues were considered.
The applications from the citizens who applied were received appropriately, and a detailed explanation was given for all of them within the framework of the law and other regulatory legal documents.
Appeals were processed for further study and legal decision-making, and their execution was monitored by giving the necessary instructions and tasks to the heads of the branch service.