10 сентябрь 2022 589
Навоий вилоят ИИБ ҳузуридаги Тергов бошқармаси мутасаддилари ОАВ вакиллари ҳамда блогерлар билан учрашишди. Таъкидлаш лозимки айни пайтда Ички ишлар органлари тизимида Тергов бошқармаси фаолияти муҳим ва долзарблик касб этади. Тизимда айни кунга қадар қатор янгиланиш ҳамда ўзгаришлар амалга оширилдики пировард мақсад фуқаролар манфаатларини ишончли ҳимоя қилиш ҳамда сифатли тергов фаолиятини йўлга қўйиш.
Ташкил этилган матбуот анжуманида ҳам юқоридаги фикрлар билан бирга бугун терговда инсон омили, шахс дахлсизлиги, айбсизлик презумпцияси, каби бир қатор муҳим жиҳатларга эътибор қаратилди.
Тергов бошқармаси бошлиғи томонидан айрим тергов ҳаракатлари юзасидан очиқ ва тўлиқ маълумот берилди. Шунингдек, жиноятларни таҳлил қилиш, шахсга оид маълумотларни ошкор қилмаслик ҳолатлари бўйича ҳам маълумотлар берилди.
Матбуот анжумани давомида Kun.uz сайти ҳамда телеканал мухбирлари томонидан айни пайтда долзарб ва кўп муҳокамаларга сабаб бўлаётган ҳолатлар юзасидан саволлар йўлланди.
Мухтасар айтганда анжуман очиқ ва самимий руҳда ўтди. Энг асосийси эса Тергов ҳаракатлари давомида ахборот олиш масалалари бўйича аниқ чора-тадбирлар белгилаб олинди.

September 10, 2022 500
Officials of the Investigation Department under the DIA of Navoi region met with media representatives and bloggers. It should be noted that the activity of the Investigation Department in the system of internal affairs bodies is gaining reputation and relevancy. A number of updates and changes have been made in the system to reach the goal of reliably protecting the interests of citizens and establishing quality investigative activities.
The press conference also focused on some essential aspects of the investigation, such as the human factor, personal integrity, and the presumption of innocence.
The head of the investigation department gave open and complete information about some investigative activities. Also, he provided information on the analysis of crimes and cases of non-disclosure of personal information.
During the press conference, the Kun.uz website and TV channel reporters asked about current situations.
In short, the conference was open and sincere. The most important thing is that specific measures were determined to obtain information during the investigative actions.