Маҳаллий ва хорижий сайёҳларнинг хавфсизлиги мавзусида матбуот анжумани ўтказилди
2022 йилнинг 17 ноябрь куни Термиз шаҳридаги Матбуот уйида Сурхондарё вилоят Ахборот ва оммавий коммуникациялар бошқармаси ҳамда Сурхондарё вилояти ИИБ Ахборот хизмати ҳамкорлигида, «Хавфсиз туризмни таъминлаш бошқармаси томонидан жорий йилнинг 10 ойи мобайнида амалга оширилган ишлар сарҳисоби» ҳамда «Маҳаллий ва хорижий сайёҳларнинг хавфсизлигини таъминлаш борасида амалга оширилаётган ишлар» мавзусида матбуот анжумани бўлиб ўтди.
Ушбу анжуманда, Сурхондарё вилоят Ахборот ва оммавий коммуникациялар бошқармаси, вилоят вилоят ИИБ Миграция ва фуқароликни расмийлаштириш бошқармаси, Туризм ва маданий мерос бошқармаси, Туризм объектлари масъуллари, журналистлар ва блогерлар иштирок этишди.
Матбуот анжуманида соҳага оид ўзгаришлар, амалга оширилаётган ишлар билан ўртоқлашиш асносида, журналист ва блогерлар томонидан берилган савол ва таклифлар юзасидан батафсил маълумотлар бериб ўтилди.

19 ноября 2022 г. 565
17 ноября текущего года в Доме печати в Термезе при сотрудничестве Управления информации и массовых коммуникаций Сурхандарьинской области и Пресс-службы УВД Сурхандарьинской области состоялась пресс-конференция на темы "Информация о мероприятиях, проведенных Управлением безопасного туризма за последние 10 месяцев текущего года" и " Работа, проводимая для обеспечения безопасности отечественных и иностранных туристов".
На конференции приняли участие Сурхандарьинское областное Управление информации и массовых коммуникаций, областное управление миграции и оформления гражданства УВД, Управление туризма и культурного наследия, ответственные за объекты туризма, журналисты и блогеры.
На пресс-конференции была дана подробная информация об изменениях в отрасли, по вопросам и предложениям, заданным журналистами и блогерами, проведен обмен информацией о проводимой работе.