Жазони ижро этиш департаменти тизимидаги раҳбар ходимлар малака ошириш курсларига жалб этилди
Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат бошқаруви академиясининг 2022 йил 14 ноябрь кунидаги 136-сон буйруғи билан тасдиқланган 51 соатлик ўқув режа-дастурига мувофиқ Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги ҳузуридаги Жазони ижро этиш департаменти тизимидаги раҳбар ходимлар учун "Замонавий бошқарув ва бошқарув маҳорати" мавзусида қисқа муддатли малака ошириш курси ташкил этилди.
Шу боис, Ички ишлар вазирлиги ҳузуридаги Жазони ижро этиш департаменти тизимидаги раҳбар ходимларини ўқитиш бўйича 2022 йил 30 октабр куни тасдиқланган рўйхатга асосан раҳбар ходимлар жами 6 ўқув гуруҳига ажратилиб, курслар навбат асосида жорий йилнинг 31- декабрь кунига қадар давом этиши белгиланган.
Бугунги кунда Ички ишлар органларининг "Ватанга ва халққа садоқат билан хизмат қилиш олий бурчимиз", дек концептуал ғоясини амалда тадбиқ этиш, тизим ходимларининг касбий маҳорати ва жисмоний шайлиги, билим ҳамда кўникмаларини ошириш мақсадида вазирлик ҳузуридаги Жазони ижро этиш департаменти томонидан ИИВ Академияси, Ўзбекистон Давлат Миллий университети ва бошқа бир қатор олий таълим муассасалари билан доимий ҳамкорликлар йўлга қўйилган.

November 22, 2022 836
A refresher short-term advanced training on the topic of "Modern management and management skills" for senior staff in the system of the Corrections Department under the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan was organized based on the 51-hour curriculum approved by order of the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Uzbekistan No. 136 dated November 14, 2022.
Therefore, based on the approved list on October 30, 2022, the officials will be divided into six training groups, and the courses will continue until December 31.
Today, the Academy of Ministry of Internal Affairs, the State National University of Uzbekistan and a number of other higher education institutions have established a cooperation to implement the conceptual idea of ​​the internal affairs bodies to serve the homeland and the people with loyalty, to improve the professional skills and physical readiness, knowledge and skills of the system employees.