ИИВ Молия ва моддий-техника таъминоти департаменти танлов эълон қилади
Ўзбекистон Республикаси ИИВ М ва МТТД Капитал қурилиш ва таъмирлаш бошқармаси буюртмачилигидаги 2023 йилда барча капитал қуриладиган ҳамда лойиҳалаштириладиган объектларига ўтказиладиган тендер ёки танловлар ташкилотчисини танлаш юзасидан танлов эълон қилади.
Тендерда иштирок этиши учун ташкилотчи (кейинги иштирокчи) ларга қуйидаги талаблар қўйилади:
Ўзбекистон Республикаси Қурилиш вазирлигининг «Шаффоф қурилиш» миллий ахборот тизимидаги “tender. mc.uz” электрон порталидан рўйхатдан ўтганлиги;
“tender. mc.uz” электрон порталига жойлаган эълонлари тўғрисида маълумот;
фуқаролик-муомала лаёқати ваколатлари ва шартнома тузиш ваколати борлиги;
доимий ходимлари, жумладан қурилиш соҳасидаги тендер фаолиятида камида 5 йил фаолият юритган камида 4 нафар ходимларига эга бўлиши;
ишлаб турган асосий воситаларига эга бўлиши;
Шунингдек, танловда иштирок этиш учун белгиланган тартибга мувофиқ тегишли лицензияга эга бўлган иштирокчиларга рухсат этилади.
Бундан ташқари, танлов иштирокчилари томонидан юқоридаги талаблар юзасидан тақдим этилаётган маълумотларига асословчи ҳужжатларни илова қилишлари шарт.
Қуйидаги иштирокчиларга тендер жараёнларида иштирок этишга рухсат берилмайди:
қайта ташкил этилиш (бўлиниш, қўшилиш), тугатиш ёки банкротлик арафасида турганлар;
мол-мулки мусодарага олинганлар ҳамда молиявий иштирок, холдинг ва бошқа шаклда ифодаланган бевосита ташкилий-ҳуқуқий ёки бир-бирига молиявий қарамлиги мавжудлар.
Танловда иштирок этиш истагини билдирган талабгорлар юқоридаги талаблар асосида ишлаб чиқилган таклифларини Ўзбекистон Республикаси ИИВ М ва МТТД Капитал қурилиш ва таъмирлаш бошқармасининг Тошкент шаҳар, Яккасарой тумани, Шота Руставели кўчаси, 1-уйда жойлашган маъмурий биносига тақдим этишлари сўралади.
Таклифларни тақдим этиш муддати Ўзбекистон Республикаси ИИВ нинг сайтида эълон берилган кундан 5 (беш) иш кунини ташкил этади.
Танловда иштирок этиш истагини билдирган талабгорлардан Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2022 йил 31 январдаги «Қурилиш соҳасида электрон давлат харидларини ташкил этиш ва амалга ошириш тартибини такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги 46-сонли қарори талабларига қатъий амал қилишлари сўралади.
Мурожаат учун телефон: 71-231-46-02,
Иштирокчилар томонидан танловга таклифларни такдим этилиши, уларни буюртмачи томонидан мазкур танловга қўйган шартлар билан танишиб чиққанлигини тасдиқлайди.

31 января 2023 г. 2362
Управлением капитального строительства и ремонта МВД Республики Узбекистан   объявляется конкурс на определение организации по проведению тендеров и конкурсов на объекты проектирования и капитального строительства 2023 года.
Для участия в тендере к организаторам (в последующем “участники”) предъявляются следующие требования:
Участник должен быть  зарегистрирован на  электронной портале “tender. mc.uz” сайта “Шаффоф қурилиш” Министерства строительства и жилищно-коммунального хозяйства РУз
информация об объявлениях, размещенных на электронном портале “tender. mc.uz”;
участник должен обладать гражданской дееспособностью и правомочием на заключение договора;
иметь постоянных работников, в том числе не менее 4 работников, проработавших в тендерной деятельности в сфере строительства не менее 5 лет;
наличие  основных средств;
Также к участию в конкурсе допускаются участники, имеющие соответствующую лицензию, в установленном порядке.
Кроме того, участники конкурса должны приложить подтверждающие документы к информации, предоставленной в соответствии с вышеуказанными требованиями.
К участию в тендерных процессах не допускаются следующие участники:
находящиеся в процессе реорганизации (разделения, слияния), ликвидации или банкротства;
лиц, имущество которых было конфисковано, и лиц, находящихся в прямой организационно-правовой или финансовой зависимости друг от друга, выражающейся в финансовом участии, владении и иных формах.
Претенденты, изъявившим желание участвовать в конкурсе, должны подать свои предложения на основании вышеуказанных требований в Управление капитального строительства и ремонта МВД Республики Узбекистан, расположенное по адресу: город Ташкент,  Яккасарайский район,  улица Шота Руставели, тупик -1, дом 1.
Срок подачи предложений – 5 (пять) рабочих дней со дня публикации на сайте Министерства внутренних дел Республики Узбекистан.
Претендентам, изъявившим желание участвовать в конкурсе, необходимо строго соблюдать требования постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 31 января 2022 года № 46 «О мерах по совершенствованию порядка организации и проведения электронных государственных закупок в сфере строительства»
Контактный телефон: 71-231-46-02,
Подача предложений участниками подтверждает, что они ознакомились с условиями, установленными заказчиком на данный конкурс.