ИИВ ишчи гуруҳи Хоразм вилоят ИИБ Транспортда хавфсизликни таъминлаш бошқармаси ходимларига яратилган шарт шароитлар билан танишди
Жорий йилнинг 29-30 ноябрь кунлари Ўзбекистон Республикаси ИИВ Транспорт ва туризм объектларида хавфсизликни таъминлаш департаменти бошлиғи ўринбосари подполковник М.М.Мирқурбанов бошчилигидаги ишчи гуруҳ Хоразм вилояти ИИБ Транспортда хавфсизликни таъминлаш бошқармасига ташриф буюриб, ходимларга яратилган шарт шароитлар, уларнинг хизмат олиб бориш жараёнлари ва иш фаолияти билан яқиндан танишди.
Шунингдек, Урганч халқаро аэропорти ва Урганч темир йўл вокзалида хизмат олиб бораётган бошқарма соҳа хизмат ходимларининг хизмат фаолияти ўрганилиб, аниқланган камчиликларни бартараф қилиш бўйича топшириқлар ва хизматга оид қўшимча кўрсатмалар берилди.
Бундан ташқари, ишчи гуруҳ томонидан бошқарма Ташкилий бўлим, ҲПГ, ЖТСГ ва ЖҚБ ходимларининг хизмат фаолияти, амалга оширилган ишлар ҳамда юритувда бўлган ҳужжатларнинг аҳволи ўрганилди. Ўрганишлар давомида аниқланган камчиликларни бартараф қилиш бўйича амалий ёрдам берилди.

December 1, 2022 976
The working group of the MIA got acquainted with the conditions created for the employees of the Department of Security in Transport of the DIA of Khorezm region
On November 29-30, a working group led by the deputy head of the Department of Security at Transport and Tourism Facilities of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan, Lt. Col. M. Mirqurbanov, visited the Department of Security in Transport of the DIA of the Khorezm region and got acquainted with conditions created for employees, their service delivery processes and work.
Also, they studied the service activities of the employees of the management sector working at the Urganch International Airport and the Urganch Railway Station and gave assignments and additional instructions to eliminate the identified shortcomings.
Moreover, the working group studied the service activities of the employees of the Organizational Department, Criminal Investigations Department and others. Practical help was provided to eliminate the shortcomings identified during the studies.