Ички ишлар вазирлиги ва ЮНИСЕФ ўзаро ҳамкорликда
Мамлакатимизда баркамол авлодни тарбиялаш, уларга ҳар томонлама ғамхўрлик кўрсатиш давлатимиз сиёсатининг устувор йўналишларидан бирига айланиб, давлат органлари, нодавлат ташкилотлар ҳамда фуқаролик жамияти институтлари фаолиятининг асосий йўналишлари ҳисобланади.
Бу борадаги ишларнинг самарадорлигини янада ошириш мақсадида, жорий йилнинг 12 май куни Ички ишлар вазирлиги Ҳуқуқбузарликлар профилактикаси бош бошқармаси бошлиғи полковник Б.Э.Бердиалиев ва Бош бошқарма бошлиғи ўринбосари полковник У.Х.Абдуллаевалар томонидан Бирлашган Миллатлар ташкилотининг Болалар фонди “ЮНИСЕФ”нинг Ўзбекистондаги ваколатхонаси вакиллари Сафинас Ахаева, Болалар саломатлиги бўйича мутахассис Ольга Ким, ЮНИСЕФ юрист консультант Гулчехра Нигмаджановалар билан учрашув ўтказилди.
Учрашув доирасида вояга етмаганлар бўйича инспектор психологлар ходимларининг малакасини ошириш бўйича манзилли тадбирларни ташкил этиш, Беларусия тажрибасидан келиб чиққан ҳолда, Ички ишлар вазирлиги тизимида “Болалар ва ўсмирларни ҳаётий хавфсизлигини таъминлаш маркази” ни ташкил этиш, шунингдек, 2021 йил давомида ҳамкорликда амалга ошириладиган ишлар юзасидан муҳокама қилинди.

МВД и ЮНИСЕФ: перспективное сотрудничество
В нашей стране воспитание гармонично развитого поколения, всесторонняя забота о нем стали одним из приоритетов государственной политики и основным направлением деятельности государственных структур, общественных организаций и институтов гражданского общества.
В целях повышения эффективности данного спектра работ 12 мая нынешнего года начальником Главного управления профилактики правонарушений МВД полковником Б. Бердиалиевым и заместителем начальника Главного управления полковником У. Абдуллаевой проведена встреча с представителями Детского фонда ООН (ЮНИСЕФ) в Узбекистане Сафинас Ахаевой, специалистом по здоровью детей Ольгой Ким, юристом-консультантом Гулчехрой Нигмаджановой.
В рамках встречи обсуждены вопросы, связанные с организацией адресных мероприятий по повышению квалификации инспекторов-психологов по работе с несовершеннолетними, созданием центра обеспечения жизненной безопасности детей и подростков в системе Министерства внутренних дел, исходя из опыта Белоруссии, а также осуществляемой работой, проводимой в сотрудничестве в 2021 году.