Ички ишлар вазирининг ўринбосари Булунғур ҳамда Жомбой туманларида ўрганишлар олиб борди
Республикамиз ҳудудида ҳаво ҳарорати кескин пасайиб кетиши сабабли, аҳолидан келиб тушган мурожаат ва муаммоларни бартараф қилиш мақсадида ишчи гуруҳлар ташкил этилган бўлиб улар туну-кун аҳолига хизмат қилишмоқда.
Жорий йилнинг 03 январь куни Ички ишлар вазирининг ўринбосари генерал-майор Б.Ю.Мирзараҳимов Самарқанд вилоятининг Жомбой ҳамда Булунғур туманларида бўлди.
Ўрганишлар давомида туманлардаги 4 та сектор раҳбарлари билан учрашувлар ўтказилиб, туманларда фаолияти йўлга қўйилган ишчи гуруҳларнинг иш тартиби ўрганилди.
Бундан ташқари, ушбу туманлардаги 3-сектор ҳудудида яшовчи кам таъминланган, «Темир дафтар», «Аёллар дафтари» ва «Ёшлар дафтари»да рўйхатда турувчи шахсларнинг хонадонларига борилиб, зарурий ёрдамлар кўрсатилди.

The Deputy Minister of Internal Affairs conducted studies in Bulungur and Jomboy districts
Due to the sudden temperature drop in our republic's territory, working groups have been established to solve the complaints and problems received from the residents.
On January 3, the Deputy Minister of Internal Affairs, Major General B. Mirzarahimov, visited Jomboy and Bulungur districts of Samarkand region.
During the studies, meetings were held with the leaders of 4 sectors in the districts, and the work order of the working groups established in the districts was studied.
In addition, the houses of low-income people living in the territory of the 3rd sector of these districts, listed in the "Iron Register", "Women's Register", and "Youth Register", were visited, and the necessary assistance was provided.