Фарғона вилояти Ички ишлар бошқармасида бошқарма бошлиғи иштирокида фуқаролар учун навбатдаги қабул ўтказилди
Вилоят ИИБ томонидан “Инсон қадри учун” тамойили асосида жисмоний ва юридик шахсларни қабул қилиш жадвали ишлаб чиқилган бўлиб, бошқарма бошлиғи ва унинг ўринбосарлари томонидан мунтазам равишда қабуллар ташкил этиляпти.
Жумладан, вилоят ИИБ бошлиғи томонидан ўтказилган шахсий қабул жараёнида 6 нафар фуқароларнинг мурожаатларида кўтарилган масалалар синчковлик билан ўрганилди.
Қабулда иштирок этган фуқаролардан 2 нафарининг мурожаати жойида ижобий ҳал қилинди. Қолган мурожаатларнинг ижроси муддат талаб қилганлиги сабабли алоҳида назоратга олиниб, соҳавий хизматларга тегишли топшириқлар берилди.

The head of the Department of Internal Affairs of Fergana region held a reception for citizens
The regional DIA has developed a schedule of individual and legal entity admissions based on the principle of "For human dignity." The head of the department and his deputies are organizing regular receptions.
In particular, the head of the department carefully studied the issues raised in the appeals of 6 citizens during the personal reception.
Appeals of 2 citizens who participated in the reception were resolved positively on the spot. Since the execution of the rest of the appeals required time, they were taken under special control, and relevant assignments were given to the sectoral services.