Фарғона туманида тақиқланган гиёҳвандлик воситаларини сотган шахс қўлга тушди
Фарғона туманида 2023 йил 28 январь куни Фарғона тумани ИИБ ЖҚБ ходимлари томонидан олиб борилган тадбир давомида, Х.С Қорасув маҳалла ҳудудида 300.000 сўм эвазига «гашиш» гиёҳвандлик моддасини сотган вақтида, далилий ашё билан ушланган.
Ҳолат юзасидан Фарғона тумани ИИБ ҳузуридаги тергов бўлими томонидан Жиноят кодексининг 273-моддаси 2-қисми билан жиноят иши қўзғатилиб, процессуал тартибда ушланган.
Эслатиб ўтамиз, Жиноят кодексининг 273-моддаси 2-қисмида кўрсатилган жиноятни содир этган шахс етти йилгача озодликдан маҳрум қилиш билан жазоланиши мумкин.

2 февраля 2023 г. 536
Ферганский район. 28 января 2023 года в ходе оперативного мероприятия, проведенного сотрудниками ОУР УВД Ферганского района, на территории махалли «Корасув» с вещественными доказательствами был задержан гражданин Х.С., который пытался сбыть наркотическое вещество «гашиш» за 300 тысяч сумов.
По факту Следственным отделом при ОВД Ферганского района возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 273 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, он был задержан в процессуальном порядке.
Напоминаем, что лицо, совершившее преступление, предусмотренное в части 2 статьи 273 Уголовного кодекса, может быть приговорено к лишению свободы на срок до семи лет.