Фарғона туманида қиморхона ташкил этган шахс қўлга олинди
15 октябрь куни туман ИИБ ЖҚБ ва ДХХ ходимлари ҳамкорликда ўтказилган тезкор тадбир давомида, Кончилар маҳалла ҳудудида яшовчи М.Р. яшаш хонадонида қонунга хилоф равишда қиморхона ташкил этиб, фуқаролар У.Н., Т.С. ва С.М.ларга таваккалчиликка асосланган қимор ўйини ўйнашлари учун шарт-шароит яратиб берганлиги аниқланиб, жами 28.238.000 сўм ва 800 АҚШ доллари ва 148 дона ўйин карталари далилий ашё тариқасида олинган.
Мазкур ҳолат юзасидан Фарғона тумани ИИБ ҳузуридаги тергов бўлими томонидан М.Р.га нисбатан Жиноят кодексининг 278-моддаси 1-қисми (қиморхона ташкил этиш) билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.
Эслатиб ўтамиз, Жиноят кодексининг 278-моддаси (қимор ва таваккалчиликка асосланган бошқа ўйинларни ташкил этиш ҳамда ўтказиш)да кўрсатилган жиноятни содир этган шахс етти йилгача озодликдан маҳрум қилиш билан жазоланади.

October 22, 2022 801
On October 15, during an operational event held jointly by the Criminal Investigations Department of the district DIA and State Security Service officers, they found the citizen M.R., who lives in "Konchilar" mahalla, illegally established gambling in his house. He created conditions for citizens U.N., T.S. and S.M. for risk-based gambling, and a total of 28,238,000 UZS and 800 US dollars and 148 playing cards were taken as evidence.
In this regard, the Investigation Department under the DIA of Fergana district initiated a criminal case against M.R. under Article 278, part 1 (establishment of a casino) of the Criminal Code. The investigations are undertaken.
We remind you that the person who commits the crime specified in Article 278 of the Criminal Code (organization and conduct of gambling and other risk-based games) will be punished with imprisonment for up to seven years.