Фарғона шаҳрида тақиқланган гиёҳвандлик воситаларини сотган шахс қўлга тушди
2023 йил 25 январь куни Фарғона шаҳар ИИО ФМБ ЖҚБ ходимлари томонидан ўтказилган тадбир давомида, У.М. Фарғона кўчасидаги кўп қаватли уйларнинг биридаги хонадонда «Гашиш» гиёҳвандлик моддасини 300.000 сўм эвазига сотган вақтида далилий ашё билан ушланган.
Ҳолат юзасидан Фарғона шаҳар ИИО ФМБ ҳузуридаги тергов бўлими томонидан Жиноят кодексининг 273-моддаси 2-қисми билан жиноят иши кўзғатилиб, процессуал тартибда ушланган.
Эслатиб ўтамиз, Жиноят кодексининг 273-моддаси 2-қисмида кўрсатилган жиноятни содир этган шахс етти йилгача озодликдан маҳрум қилиш билан жазоланиши мумкин.

1 февраля 2023 г. 429
25 января 2023 года в ходе оперативного мероприятия, проведенного сотрудниками ОУР УКД ОВД города Ферганы, был установлен и задержан с вещественными доказательствами гражданин У.М., который в одной из квартир многоэтажного дома по улице Фергана продавал наркотическое вещество «марихуана» за 300 тысяч сумов.
По факту Следственным отделом при УКД ОВД города Ферганы возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 273 Уголовного кодекса Республики Узбекистан. Он задержан в процессуальном порядке.
Напомним, что лицо, совершившее преступление, предусмотренное в части 2 статьи 273 Уголовного кодекса, может быть приговорено к лишению свободы на срок до семи лет.