Бухоро шаҳрида оғуфурушлар фаолиятига чек қўйилди
2023 йил 24 январь куни соат 22:58 ларда Бухоро шаҳар Мустақиллик кўчасида истиқомат қилувчи фуқаролардан бирининг «102» рақами орқали берган хабарига кўра, шаҳар ИИО ФМБ тезкор ходимлари томонидан ушбу кўчада яшовчи Қ.Ж. исмли шахснинг ёнлари кўздан кечирилганда, вилоят ИИБ Эксперт криминалистика бўлимининг хулосасига кўра соф вазни 8,63 грамм «марихуана» гиёҳвандлик воситасини 2 дона «АВИОН» ёзувли гугурт қутида қонунга хилоф равишда сақлаб келаётганлиги аниқланган.
Мазкур ҳолат юзасидан Бухоро шаҳар ИИО ФМБ ТБ томонидан Қ.Ж. га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят Кодексининг 276-моддаси 2-қисми билан жиноят иши қўзғатилиб, дастлабки тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

29 января 2023 г. 420
24 января в 22:58 житель города Бухары обратился на короткий номер «102», согласно сообщению на улице Мустакиллик оперативными сотрудниками УКД ОВД города осуществлена проверка местного жителя К.Ж. Как установлено, у него при себе было 8,63 грамма наркотического средства «марихуана» (согласно заключению ЭКО УВД области) в двух спичечных коробках.
По данному факту СО при УКД ОВД города Бухары в отношении К.Ж. возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 276 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, ведется предварительное следствие.