Банк картасидан пулларни ўзлаштирган шахс қўлга олинди
Бухоро вилояти Когон туманида истиқомат қилувчи фуқаро А.М., ИИБга ариза билан мурожаат қилиб, ўз номига расмийлаштирилган банк картасини йўқотиб қўйганлигини, шу куннинг ўзида банк картасидан 11.242.000 сўм пуллари номаълум шахс томонидан ечиб олинганлигини маълум қилиб, жиноятчига нисбатан қонуний чора кўришликни сўраган.
Олиб борилган тезкор-қидирув тадбирлари натижасида, ушбу жиноятни Бухоро вилояти Когон туманида яшовчи 1994 й.т. С.М., содир этганлиги аниқланган.
С.М. ушбу жиноятни жабрланувчи дорихонадаги харидларни амалга ошириш вақтида банк картаси пин-код рақамини айтганида уни эслаб олиб, банк картаси жарланувчи томонидан унутиб қолдирилганида пулларни ўзлаштирганлиги маълум бўлди.
С.М.га нисбатан Жиноят кодексининг 169-моддаси билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилган.

A person who stole money from a bank card was arrested
Citizen A.M., a resident of Kogon district, Bukhara region, appealed to Internal Affairs. He stated that he had lost his bank card issued in his name, and 11,242,000 UZS were withdrawn from his bank card by an unknown person on the same day, and he requested to take legal action against the criminal.
As a result of the quick investigations, it was determined that this crime was committed by S.M., born in 1994, a resident of Kogon district of Bukhara region.
It was identified that S.M. remembered the pin code number of the bank card while the victim of this crime was making purchases at the pharmacy, and he embezzled the money when the victim forgot his bank card in the pharmacy.
According to Article 169 of the Criminal Code, a criminal case was initiated against S.M., and investigations were undertaken.