Банк картасидан пулларни ўзлаштирган шахс қўлга олинди
Бухоро вилояти Когон туманида истиқомат қилувчи фуқаро А.М., ИИБга ариза билан мурожаат қилиб, ўз номига расмийлаштирилган банк картасини йўқотиб қўйганлигини, шу куннинг ўзида банк картасидан 11.242.000 сўм пуллари номаълум шахс томонидан ечиб олинганлигини маълум қилиб, жиноятчига нисбатан қонуний чора кўришликни сўраган.
Олиб борилган тезкор-қидирув тадбирлари натижасида, ушбу жиноятни Бухоро вилояти Когон туманида яшовчи 1994 й.т. С.М., содир этганлиги аниқланган.
С.М. ушбу жиноятни жабрланувчи дорихонадаги харидларни амалга ошириш вақтида банк картаси пин-код рақамини айтганида уни эслаб олиб, банк картаси жарланувчи томонидан унутиб қолдирилганида пулларни ўзлаштирганлиги маълум бўлди.
С.М.га нисбатан Жиноят кодексининг 169-моддаси билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилган.

25 января 2023 г. 662
Гражданин М.А., проживающий в Каганском районе Бухарской области, обратившись с заявлением в ОВД, пояснил, что при потере им банковской карты, с ее счета в этот же день неизвестным были сняты средства в размере 11.242.000 сумов. В связи с этим автор заявления просил принять законные меры в отношении злоумышленника.
В результате проведенных оперативно-розыскных мероприятий установлен С.М., 1994 г.р., проживающий в Каганском районе Бухарской области, совершивший данное преступление.
С.М. запомнил пин-код пластиковой карты в тот момент, когда потерпевший осуществлял покупки в аптеке. После того, как М.А. забыл карту, преступник присвоил деньги.
В отношении С.М. возбуждено уголовное дело по статье 169 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, проводятся следственные действия.