Андижон вилояти ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлари томонидан яна бир коррупцион ҳолат фош этилди
Жорий йилнинг 7 январь куни Андижон шаҳрида яшовчи фуқаро А.А.нинг аризага асосан Андижон вилояти ИИБ ЖҚБ Коррупция ва иқтисодий жиноятларга қарши курашиш бўлими, Департаментнинг Андижон тумани бўлими ҳамда ДХХ Андижон туман бўлими ходимлари билан ҳамкорликда тезкор тадбир ўтказилди.
Ўтказилган тезкор тадбир давомида Республика шошилинч тез тиббий ёрдам илмий маркази Андижон филиали Кадрлар бўлими инспектори вазифасида ишловчи М.Ж ариза муаллифи А.А.ни тез ёрдам хизматига юқори лавозимда ишловчи танишлари орқали ишга олиб кириб қўйишини айтиб, ундан 400 АҚШ доллари миқдоридаги пулларни олган вақтида тадбир иштирокчилари томонидан ашёвий далиллар билан қўлга олинди.
Мазкур ҳолат юзасидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг тегишли моддалари билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

On January 7, based on the application of A.A., a citizen living in Andijan city, a quick event was held in cooperation with the officers of the Anti-Corruption and Economic Crimes Department of the Internal Affairs Bureau of the Andijan Region and State Security Service of Andijan District Department.
During the quick event, M.J., who works as an inspector of the Personnel Department of the Andijan Branch of the Republican Emergency Medical Research Center, said that he would help the applicant A.A. to take a job in the ambulance service through his acquaintances working in a high position. He was arrested with material evidence while he received money in the amount of 400 US dollars from him.
In this regard, a criminal case has been initiated under the relevant articles of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan, and investigations are undertaken.