Андижон вилояти ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлари томонидан яна бир коррупцион ҳолат фош этилди
Жорий йилнинг 7 январь куни Андижон шаҳрида яшовчи фуқаро А.А.нинг аризага асосан Андижон вилояти ИИБ ЖҚБ Коррупция ва иқтисодий жиноятларга қарши курашиш бўлими, Департаментнинг Андижон тумани бўлими ҳамда ДХХ Андижон туман бўлими ходимлари билан ҳамкорликда тезкор тадбир ўтказилди.
Ўтказилган тезкор тадбир давомида Республика шошилинч тез тиббий ёрдам илмий маркази Андижон филиали Кадрлар бўлими инспектори вазифасида ишловчи М.Ж ариза муаллифи А.А.ни тез ёрдам хизматига юқори лавозимда ишловчи танишлари орқали ишга олиб кириб қўйишини айтиб, ундан 400 АҚШ доллари миқдоридаги пулларни олган вақтида тадбир иштирокчилари томонидан ашёвий далиллар билан қўлга олинди.
Мазкур ҳолат юзасидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг тегишли моддалари билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

9 января 2023 г. 564
7 января текущего года на основании заявления гражданина А.А., проживающего в городе Андижан, сотрудниками Отдела по борьбе с коррупцией и экономическими преступлениями УУР УВД Андижанской области, Андижанским районным отделом Департамента и Андижанским районным отделом СГБ было проведено совместное оперативное мероприятие.
В ходе оперативного мероприятия инспектор Отдела кадров Андижанского филиала Республиканского научного центра скорой медицинской помощи М.Ж. был задержан участниками мероприятия с вещественными доказательствами при получении 400 долларов США от автора заявления за содействие в трудоустройстве в службу скорой медицинской помощи через своих высокопоставленных знакомых.
По данному факту возбуждено уголовное дело по соответствующим статьям Уголовного кодекса Республики Узбекистан, проводится расследование.