Америка қўшма штатлари вакили билан ички ишлар органлари соҳасида ҳамкорликни кенгайтириш масалалари муҳокама қилинди
Жорий йилнинг 23-декабр куни Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлигида АҚШнинг Тошкентдаги элчихонасининг ҳуқуқ-тартибот фаолияти масалалари бўйича вакили Элизабет Жонс билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда томонлар 2022-йилда амалга оширилган ишлар якунлари ва 2023-йилда ички ишлар соҳасидаги истиқболли масалаларни муҳокама қилишди.
Шунингдек, томонлар АҚШ ҳуқуқни муҳофаза қилиш органларининг илғор тажрибасини ўрганиш бўйича амалий машғулотлар ва ўқув курсларини ташкил этиш орқали Ўзбекистон Ички ишлар органлари ходимларининг малакасини ошириш бўйича ҳамкорлик масалаларини ҳам муҳокама қилдилар.

23 декабря 2022 г. 557
23 декабря 2022г. в МВД Республики Узбекистан состоялась встреча с представителем по вопросам правоохранительной деятельности Посольства США в г.Ташкенте Элизабет Джонс.
В ходе встречи стороны обсудили итоги проведенной работы в 2022г. и дальнейшее взаимодействия в 2023г. в области органов внутренних дел.
Также стороны обсудили вопросы сотрудничества по повышению квалификации сотрудников органов внутренних дел Узбекистана путем организации практических тренингов и учебных курсов для изучения передового опыта правоохранительных органов США.