Америка қўшма штатлари вакили билан ички ишлар органлари соҳасида ҳамкорликни кенгайтириш масалалари муҳокама қилинди
Жорий йилнинг 23-декабр куни Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлигида АҚШнинг Тошкентдаги элчихонасининг ҳуқуқ-тартибот фаолияти масалалари бўйича вакили Элизабет Жонс билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда томонлар 2022-йилда амалга оширилган ишлар якунлари ва 2023-йилда ички ишлар соҳасидаги истиқболли масалаларни муҳокама қилишди.
Шунингдек, томонлар АҚШ ҳуқуқни муҳофаза қилиш органларининг илғор тажрибасини ўрганиш бўйича амалий машғулотлар ва ўқув курсларини ташкил этиш орқали Ўзбекистон Ички ишлар органлари ходимларининг малакасини ошириш бўйича ҳамкорлик масалаларини ҳам муҳокама қилдилар.

December 23, 2022 540
The expansion of cooperation issues of internal affairs bodies was discussed with the representative of the USA
On December 23, the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan hosted a meeting with Elizabeth Jones, the representative of the US Embassy in Tashkent, on law enforcement issues.
At the meeting, the parties discussed the results of the work carried out in 2022 and promising issues in internal affairs in 2023.
Also, the parties discussed the issues of cooperation on improving the qualifications of the employees of the Internal Affairs bodies of Uzbekistan by organizing practical training courses on the study of the advanced experience of the US law enforcement agencies.