Samarqand viloyati IIB tezkor xodimlari tomonidan yana bir odam savdosi jinoyatining oldi olindi
29 yoshli fuqaro ariza bilan murojaat qilib, unda Ishtixon tumanida yashovchi 35-40 yoshlardagi ayol oʻzining jinoiy sherigi bilan moddiy manfaat evaziga fohishalik bilan shugʻullanishi uchun BAAning Dubay shahriga yuborayotganligini maʼlum qilib, ushbu shaxslarga nisbatan qonuniy chora koʻrishni soʻragan.
Mazkur arizaga asosan tezkor tadbir oʻtkazildi. Unda ushbu ayol 29 yoshli juvondan 5.000 AQSH dollari miqdoridagi pullarni olayotgan vaqtida aeroport chegara hududida ichki ishlar xodimlari tomonidan ushlanib tegishli tartibda hujjatlashtirib olindi.
Mazkur holat yuzasidan Oʻzbekiston Respublikasi Jinoyat Kodeksining 135-moddasi 2-qismiga asosan jinoyat ishi qoʻzgʻatilib tergov harakatlari olib borilmoqda.

Оперативниками УВД Самаркандской области пресечено преступление, связанное с торговлей людьми
Преступление по торговле людьми было предотвращено в Самаркандском международном аэропорту сотрудниками отдела по борьбе с организованной преступностью Управления уголовного розыска Самаркандского областного управления внутренних дел.
В органы внутренних дел с заявлением обратилась 29-летняя женщина и сообщила, что жительница Иштыханского района возрастом примерно 35-40 лет, со своим подельником с целью получения материальной выгоды занимаются отправкой в Дубай, ОАЭ, для занятия проституцией.
На основании заявления проведено оперативное мероприятие. В ходе него эта женщина была задержана стражами правопорядка в приграничной зоне аэропорта при получении денег в размере 5 000 долларов США от 29-летней женщины, факт оформлен в установленном порядке.
По данному факту возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 135 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, ведутся следственные действия.