Kartadan 18 mln. soʻm pulni oʻgʻirlagan shaxs aniqlandi
Nomaʼlum shaxs tomonidan 2022-yilning 25-noyabr kunidan 6-dekabr kuniga qadar boʻlgan vaqt oraligʻida Shofirkon tumani Vardonze mahallasida yashovchi, 1945-yilda tugʻilgan R.S. va yana 9 nafar fuqarolarning plastik kartasidan jami 18.218.000 soʻm pullari yashirin ravishda talon-toroj qilingan.
Mazkur holat yuzasidan tuman IIB tomonidan nomaʼlum shaxsga nisbatan Oʻzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 169-moddasi 3-qismi bilan jinoyat ishi qoʻzgʻatilib, olib borilgan tezkor-texnik va surishtiruv hamda tergov harakatlari davomida ushbu jinoyatni Shofirkon tumani Bogʻiafzal mahallasida yashovchi 2003-yilda tugʻilgan I.U. ismli shaxs sodir qilganligi aniqlangan.
Hozirgi kunda ushbu shaxsning xuddi shu turdagi boshqa fosh etilmasdan qolayotgan jinoyatlarga aloqadorligini aniqlashga qaratilgan tezkor surishtiruv va tergov harakatlari davom ettirilmoqda.

January 23, 2023 372
In the period from November 25 to December 6, 2022, an unknown person secretly robbed a total of 18,218,000 UZS from the plastic cards of R.S., born in 1945, living in Vardonze mahalla of Shofirkon district, and nine more citizens.
In this regard, the district police department initiated a criminal case against an unknown person under Article 169, Part 3 of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan. During the rapid technical inquiry and investigation efforts, it was determined that this crime was committed by a person named I.U.
At present, investigative efforts aimed at determining this person's involvement in other unsolved crimes of the same type are continuing.