Goʻyoki «hojatbaror» shaxs birovning plastik kartasidagi pullarni oʻmarib ketdi
Jondor tumani «Xumin» qishlogʻida yashovchi, 2005-yilda tugʻilgan Ch.B. ismli shaxs 2022-yil may oyida qasddan jinoyat sodir qilish yoʻliga oʻtib, tumanning «Qozikenti» mahallasida yashovchi, 1988-yilda tugʻilgan boshqa bir fuqaroning plastik kartasidan 500.000 soʻm pulini yechib berishda yordamlashish bahonasida, gʻarazli niyatda plastik kartani oʻzi ishlatib kelayotgan raqamiga ulab olib, 2022-yil 13-iyul kunidan 2023-yil 10-yanvar kunigacha boʻlgan vaqt oraligʻida jami 3.650.000 soʻm pullarni yashirin ravishda yechib olgan.
Mazkur holat yuzasidan Oʻzbekiston Respublikasi Jinoyat Kodeksining 169-moddasi 3-qismi bilan jinoyat ishi qoʻzgʻatilib, hozirgi kunda ushbu shaxsning boshqa xuddi shu turdagi fosh etilmasdan qolayotgan jinoyatlarga aloqadorligini aniqlash yuzasidan tergov harakatlari davom ettirilmoqda.

23 марта 2023 г. 261
Житель села Хумин Джандорского района Ч.Б., 2005 года рождения, в мае 2022 года с целью преднамеренного совершения преступления под предлогом оказания помощи в обналичивании 500 000 сумов с банковской карты жителя махалли Козикенти, 1988 года рождения, подключил пластиковую карту к номеру, которым он пользовался, и тайно снял в общей сложности 3 650 000 сумов в период с 13 июля 2022 года по 10 января 2023 года.
По данному факту возбуждено уголовное дело по части 3 статьи 169 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, в настоящее время продолжаются следственные действия по установлению причастности данного лица к другим нераскрытым преступлениям того же вида.