Furqat tumanida xonadondan pullarni oʻgʻirlagan ayol aniqlandi
Furqat tumani. Katta yangi mahalla hududida yashovchi U.F ismli ayol IIBga murojaat qilib, unda 04 mart kuni nomaʼlum shaxs yashash xonadoniga gʻayriqonuniy ravishda kirib, yashash xonadoni mehmonxonasida boʻlgan 400 AQSh dollari va 1.500.000 soʻm pullarini yashirin ravishda oʻgʻirlab, hodisa joyidan yashiringanligini maʼlum qilgan.
Mazkur holat yuzasidan Furqat tumani IIB huzuridagi tergov boʻlinmasi tomonidan jinoyat kodeksining 169-moddasi 2-qismi “g” bandi (oʻgʻirlik) bilan jinoyat ishi qoʻzgʻatilgan.

23 марта 2023 г. 562
Фуркатский район. Гражданка У.Ф., проживающая в махалле «Катта янги», обратившись в ОВД с заявлением, пояснила, что 4 марта в ее дом незаконно проник неизвестный, и из гостиной тайно похитил деньги в размере 400 долларов США и 1.500.000 сумов, после скрылся с места преступления.
По данному факту Следственным отделением при ОВД Фуркатского района возбуждено уголовное дело по пункту «г» части 2 статьи 169 (кража) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В ходе проведенных оперативно-дознавательных работ установлена причастность к данному преступлению гражданки Р.М., проводятся следственные действия.